Niedaleko na południe od kościoła Narodzenia Pańskiego w Betlejem, przy ulicy o tej samej nazwie, znajduje się kapliczka zwana Grotą Mleczną. Nieregularna grota wydrążona z miękkiej białej skały, miejsce święte zarówno dla pielgrzymów chrześcijańskich, jak i muzułmańskich. Jest szczególnie odwiedzany przez młode matki i kobiety, które próbują zajść w ciążę. Mieszając miękką białą kredę z jedzeniem i modląc się do Matki Bożej Mlecznej, wierzą, że zwiększy to ilość ich mleka lub umożliwi im zajście w ciążę.
Rzędy listów w ramkach i obrazków dzieci wysyłanych z całego świata do Groty Mlecznej świadczą o skuteczności proszku z kredy i modlitwy. (Proszek jest dostępny tylko w świątyni; nie można go zamawiać z zagranicy).
Według tradycji, gdy Maria i Józef uciekali przed żołnierzami Heroda w drodze do Egiptu, zatrzymali się w tej jaskini, podczas gdy Maria karmiła małego Jezusa. Kropla mleka Marii spadła na kamień i zrobił się biały. Grota była miejscem kultu od IV wieku, a pierwsza konstrukcja została zbudowana na niej około 385 roku. Już od VII wieku fragmenty jaskini wysyłano do kościołów w Europie. Miejsce to zostało uznane przez papieża Grzegorza XI w 1375 roku. Franciszkanie wznieśli kościół wokół Groty Mlecznej w 1872 roku. Mieszkańcy Betlejem i miejscowi rzemieślnicy wyrazili miłość do tego miejsca, dekorując sanktuarium rzeźbami z macicy perłowej. W 2007 roku otwarto nowoczesną kaplicę pod wezwaniem Matki Bożej. Z kościołem Grota Mleczna jest połączona tunelem, co umożliwiło dobudowanie kolejnej kaplicy w przyziemiu.
Strona zrobiona przez Agencję reklamową kapary.com